Co to jest Content Marketing?

Content Marketing, czyli marketing treści to określenie oznaczające rozbudowane strategie marketingowe nastawione na budowanie długofalowych relacji między reklamodawcą a odbiorcami, a więc obecnymi i potencjalnymi klientami.

Charakterystyczną cechą con tent marketingu jest tworzenie treści dostarczających odbiorcom kompleksowych informacji, ale także skłaniających ich do dialogu bądź nawiązywania innych form relacji z reklamodawcą.
Marketing treści może odbywać się za pomocą różnych środków komunikacji, dominuje jednakże kontakt za pośrednictwem internetu. Za najpopularniejsze narzędzia służące do rzeczonego stylu komunikacji uchodzą portale społecznościowe. W drugiej dekadzie XXI wieku, to właśnie facebook, linkeldin, goldenline  stały się symbolami zyskującej na popularności metody porozumiewania się z odbiorcami.   Z kontent marketingiem jest związany tzw. marketing wirusowy, który opiera się na aktywnym udziale klientów w reklamie, poprzez przetwarzanie i dalsze przekazywanie informacji pochodzących od reklamodawcy.